I. Simonaitytės g. 7-23, Vilnius LT-06294
+370 618 60702 info@jolingva.lt
Lithuania English

Grundtvig seminaras – Filmsass

Tarptautinis Grundtvig seminaras

„Filmai pokyčiams: analizė, scenarijaus rašymas, filmavimas“

Projekto nr. LLP-GRU-SO-2011-LT-00019
Gegužės 6-12, 2012, Vilnius

                2012 m. gegužės 7 – 12 dienomis, įgyvendinant ES remiamą Mokymosi visą gyvenimą programą,  Vilniuje vyksto tarptautinis teminis Grundtvig seminaras „Filmai pokyčiams: analizė, scenarijaus rašymas,  filmavimas“. Seminarą organizavo kalbų mokykla „Jolingva“, kuri jau šešerius metus aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mokymosi visą gyvenimą projektuose ir yra sukaupusi reikiamos tokiai veiklai patirties bei kompetencijų. Dalyvavimas tarptautiniuose projektuos skatina ir mokylos darbuotojus nuolat mokytis, tobulėti, ieškoti naujų galimybių ir priemonių įtraukti į mokymosi visą gyvenimą programas kuo daugiau Lietuvos gyventojų.

Seminare „Filmai pokyčiams: analizė, scenarijaus rašymas,  filmavimas“ dalyvavo 23 besimokantieji iš  10 šalių: Airijos, Kipro, Graikijos Portugalijos, Rumunijos, Italijos, Ispanijos, Latvijos, Turkijos ir  Lietuvos.   Suaugusieji susitiko, kad įgautų tarptautinės mokymosi patirties, tiesiogiai susijusios su jų mokymosi poreikiais, asmeniniu tobulėjimu, pasidalintų savo patirtimi. Tarptautonėje grupėje buvo  dalyvių, kurie galėjo patys pamokyti savo kolegas: fotografė – kadro kompozicijos, IT specialistas – darbo su kompiuteriu niuansų.

Seminaro dalyvė , Teatro ir kino muziejaus kūrybinės dalies vedėja Aušra Endriukaitienė surengė dalyviams parodą ” Lietuviški kino plakatai (1953 – 2010), kurioje atkleista turtinga ir įvairiapusė  Lietuvos kino istorija. Tai buvo puiki proga Lietuvos svečiams pasigrožėti lietuviškų kino plakatų retrospektyva (1953 – 2010), kurioje buvo eksponuojami įdomiausi lietuviški kino plakatai iš muziejaus rinkinių, įvairiu metu sukurti žinomų Lietuvos dailininkų.

Seminarą vedė kino praktikai, turintys pedagoginės patirties. Pažinti kino analizės ir scenarijaus rašymo pagrindus seminaro dalyviams padėjo režisierius, scenaristas, TTVAM komunikacijos katedros vedėjas Raimondas Paškevičius, režisūros moko režisierė, scenaristė, LMTA dėstytoja Ramunė Čekuolytė, vaizdo montažo galimybes atskleidė režisierius Andrius Paškevičius.

Besimokantieji įdėmiai klausė lektorių ir su užsidegimu, demonstruodami didelį kūrybingumą, atlieko praktines užduotis. Visi su jauduliu laukė penktadienio – keturių filmų „didžiųjų premjerų“, nors tikrieji seminaro rezultatai kiti: kūrybiškumo dvasia, nauji įgūdžiai, išaugęs dalyvių pasitikėjimas savimi, išvežta  gera žinia apie Vilnių po visą Europą.

 

Seminaro dalyviai buvo suskirstyti į 4 tarptautines grupes. Jie sukūrė 4 filmus:

Past and Future
A Blink Away
4 people and 1 song
The live is OK?! 

Filmai yra patalpinti: www.yuotube.com, Jolingva

Adresai:

http://www.youtube.com/watch?v=7876vbWV4jc

http://www.youtube.com/watch?v=YrAPULhGaj0

http://www.youtube.com/watch?v=7DJk6zpLFQk

http://www.youtube.com/watch?v=XfcHtSxkeyI

(Finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimų mainų paramos fondas)

(Šis leidinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Švietimų mainų paramos fondas  ir Europos Komisija negali būti laikomi atsakingais už bet kokį medžiagoje pateikiamos informacijos naudojimą)